top of page
view-air-plane-wing-during-take-off-landing (1).jpg

PŘÍBĚH RODINNÉ FIRMY

Příběh naší rodinné firmy se začal hned po pádu komunismu. Vysokou školu ekonomickou jsme spolu se sestrou dokončili právě v přelomovém roce 1989. Po otevření hranic jsme věděli, že svobodné podnikání, obchod, vyplnění mezer na trhu je to, co nás baví. Po analýze situace trhu i našich omezených finančních možností jsme začali z dálného východu dovážet komponenty pro výrobu prádla a následně je distribuovat výrobcům spodního prádla v teritoriu bývalého socialistického bloku. Množství času stráveného v práci a na služebních cestách po státech východní a jižní Evropy i Asie bylo skvělou dobou a my získávali nové partnery, jak na straně odběratelů, tak na straně dodavatelů.

Dařilo se nám a rychle jsme rostli. Nikoho dnes nejspíš nepřekvapí, že velké množství námi dováženého zboží k nám putovalo a stále putuje z Číny. Právě tam jsme na jednom z veletrhů v Shanghai navázali kontakt přímo s majitelem místní logistické společnosti. Po 25 letech poctivé spolupráce, řešení společných problémů i úspěchů a nakonec i vzájemných rodinných návštěv jsme se stali přáteli. 

Dokázali jsme tak realizovat transporty z Číny za ceny, které nám čeští speditéři nemohli nabídnout. Nejen s cenou, ale i s flexibilitou a  spolehlivostí přeprav, jsme byly dlouhodobě tak spokojeni, že jsme se po zvážení uvnitř firmy a projednání s naším čínským partnerem rozhodli nabízet tuto službu letecké dopravy z Číny jako naši další obchodní komoditu. Tak byla založena naše pobočka Mr. Air.

Mr. Air se nezabývá ničím jiným. Pouze leteckými přepravami z Číny. Své místo si Mr. Air našel nejprve mezi menšími dovozci. Během posledních dvou let roste zájem o naše služby i mezi velkými společnostmi, které své zboží nebo komponenty výroby z Číny dovážejí. 
Věříme, že máme před sebou příjemnou spolupráci ve světě, který bude umožňovat volný pohyb lidí, zboží a myšlenek. Mějme se krásně. 
bottom of page